Kontaktuppgifter: Lokala fortbildningssamordnare – distriktsläkare, distriktssköterskor

Nordost och Norrtälje

Distriktsläkare

Lovisa Jäderlund Hagstedt, Norrtälje Södra Vårdcentral
E-post: lovisa.jaderlund.hagstedt@tiohundra.se

Alexander Hedman, Mörby vårdcentral
E-post: alexander.hedman@sll.se

 

Distriktssköterskor

AVC Norrtälje
Gisela Frost, Norrtälje södra vårdcentral
E-post: gisela.frost@tiohundra.se

AVC Mörby
Vakant

 

Nordväst

Distriktsläkare

Mattias Schmidt, Råsunda vårdcentral
E-post: mattias.schmidt@sll.se

 

Distriktssköterskor

AVC Jakobsberg
Åsa Gisel, Jakobsbergs närakut
E-post: asa.gisel@sll.se

AVC Hässelby/Akalla 
Pernilla Alencar Siljehag, Hässelby vårdcentral
E-post: pernilla.alencar-siljehag@sll.se

 

Sydväst och Södertälje

Distriktsläkare

Christer Norman, Salems vårdcentral
E-post: christer.norman@sll.se
Pierre Bergensand, Stuvsta vårdcentral
E-post: pierre.bergensand@stuvstavc.se

Distriktssköterskor

AVC Huddinge
Görel Rasjö Wrååk, Storvretens vårdcentral
E-post: gorel.rasjo-wraak@sll.se

AVC Liljeholmen
Marika Larsson Lundgren, Akademiskt primärvårdscentrum
E-post: marika.larsson-lundgren@sll.se

 

 

Sydost inkl sydsydost

Distriktsläkare

Kajsa Sundqvist, Boo Vårdcentral
E-post: kajsa.sundqvist@sll.se

Distriktssköterskor


AVC Gustavsberg
Caroline Appel, Gustavsbergs vårdscentral
E-post: 
caroline.appel@sll.se

Ina El-Sherif, Capio vårdcentral Ringen (Södermalm)
E-post: 
ina.el-sherif@capio.se


Västerort

Distriktsläkare

Åsa Sjödin Leufvén, Tranebergs vårdcentral
E-post: asa.sjodin-leufven@sll.se

Helena Alfredsson, Tranebergs Vårdcentral
E-post: helena.alfredsson@sll.se

 

Centrala staden

Distriktsläkare
Jenny Sylwan, S:t Eriks Vårdcentral
E-post: jenny.sylwan@steriksvardcentral.se

Jessica Freudenthal, Kungsholmsdoktorn
E-post: jessica.freudenthal@kungsholmsdoktorn.se

Distriktssköterska 

AVC S:t Erik
Katarine Schmode, S:t Eriks vårdscentral
E-post: katarine.schmode@steriksvardcentral.se

Södermalm

Distriktsläkare

Susanne Barenius, Sjöstadsdoktorn
E-post: susanne.barenius@sjostadsdoktorn.se

 

 

Verksamhet:
Fortbildning & utveckling
Publicerad av:
Abbe Schulman
Datum:
2012-12-13